Enne kui kaalute eraisiku laenu võtmist, tehke oma laendle.info hoolsuskohustus. See protsess hõlmab teabe uurimist, auditeerimist ja kontrollimist tagamaks, et teid ei petta. Hea eralaenuandja suhtes kehtivad ka pangandusreeglid, kuid mitte kõik. Enne otsuse tegemist on oluline läbi viia põhjalik uurimine ja kontrollida viiteid. Eraõiguslikul laenuandjal peaks olema Better Business Bureau positiivne hinnang, et saaksite olla kindel, et ta on hea mainega ja aus.

raha laen

Raha laenamise kontseptsioon pärineb iidsetest aegadest. Inimesed ja üksused on alati raha teeninud. Seda valuutat saavad kasutada abivajajad. Sama kehtib ka tänapäeval. Oma valuuta kasutamine hädaolukordadeks raha säästmiseks on suurepärane võimalus ots-otsaga kokku tulla. Eraisikult laenu andmise protsess on sarnane pangast laenamisega. Erinevus eralaenuandja ja panga vahel on tingimustes.

Eralaenuandjad pakuvad tavaliselt madalamaid intressimäärasid, kuna maksejõuetuse risk on väiksem. Niikaua kui laenuandja vastab IRS-i miinimumnõuetele, võib ta nõustuda madalate intressimääradega. Kui aga rääkida krediidiskooridest, võivad eralaenuandjad olla rohkem valmis pakkuma laenu madala või isegi halva krediidivõimega inimestele. Kuigi eralaenuandja ei hinda teid teie krediidiskoori järgi, pakub ta rahastamist ja eeldab, et maksate raha osade kaupa tagasi, sealhulgas intressid.

Samuti võib eralaenuandja olla rohkem valmis töötama halva krediidivõimega inimestega.Kuigi IRS nõuab teatud krediidiskoori, on paljud Interneti-laenuandjad oma poliitikas leebed ja annavad laenu isegi siis, kui teil on madal või halb krediit. Seda tüüpi eralaenuandja pakub teile rahastamist ja maksab raha teatud aja jooksul tagasi koos intressidega. Kuid olge pettuste eest – eralaenuandja küsitav intressimäär ei pruugi olla seaduslik.

Eralaen võib olla kasulik, kui teil on rahalisi raskusi. See on suurepärane valik, kui otsite laenu, mis on odavam kui tavaline pangalaen. Kuigi seda tüüpi laen ei sobi kõigile, võib see mõnele inimesele siiski olla suurepärane võimalus. Kui tunnete muret oma krediidiajaloo pärast, võib eralaen olla teie jaoks parim valik. Niisiis, mis kasu on väikeettevõtte omaniku laenust pereliikmelt?

Eraisiku eralaen aitab teil vältida krediidiprobleeme, mis võivad teie rahaasju mõjutada. Näiteks kui kaalute laenu võtmist eraisikult, peaksite teadma, et laenuandja vastutab kõigi tagasimaksekulude eest. Kuid laenuandja ei saa vastutada võimalike vigade eest. Samuti peate kaitsma ennast ja oma rahalist heaolu, tagades eralaenulepingu tingimuste järgimise.